služby
Michaela Vykydalová

home staging

Prodáváte dům nebo byt?

Poskytuji kompletní služby v oblasti tzv. Home Stagingu (z anglického představení domova). Home Staging je samostatný obor, který se zabývá přípravou nemovitosti k prodeji, příp. k pronájmu. Nejedná se o interiérový design. Služeb profesionálního Home Stagera mohou vyžít majitelé nemovitostí bytového i komerčního charakteru, tak i developeři při prezentaci svého projektu na trhu s realitami.

Home Staging vznikl v minulém století v Americe a postupně se rozšířil také po Evropě. V České republice je tento obor stále ještě nový, i když už i zde se lidé díky službám profesionálního Home Stagera s jeho principy seznamují a především tyto služby začínají využívat.

Účelem Home Stagingu je vytvoření profesionální a působivé prezentace nemovitosti na trhu a realitami. Této služby můžete využít tedy jak při prodeji, tak i při pronájmu nemovitosti. V obou případech jde především o to, aby byl o danou nemovitost zájem, aby byla pro potencionálního zájemce atraktivní, chtěl ji navštívit a dokázal si představit v ní žít.

A protože je většinou prvotní seznámení s nemovitostí vizuální (inzertní servery, noviny, časopisy...), je velice důležité připravit nemovitost k prezentaci tak, aby dokázala nabídnout maximum veškerých svých kladů a i skrytého potenciálu. Toho dosáhnete pomocí služeb profesionálního Home Stagera. Nejvhodnější je vyžít této služby ještě před započetím inzerce nebo před oslovením realitního makléře. Protože díky úpravám nemovitosti dle navržených změn vytěžíte z Vaší nemovitosti maximum financí a přitom bude doba prodeje zkrácena na minimum.

Po dobře provedeném Home Stagingu má zájemce o nemovitost možnost vidět všechny její přednosti, její potenciál a následné využití. Home Staging neznamená úklid nemovitosti, ten by měl být již samozřejmostí. Jde o to, aby nemovitost byla vnímána jako produkt, u kterého vyzdvihneme všechny jeho klady.

Návod, jak úspěšně zvládnout Home Staging, není univerzální příručka s danými postupy a principy. Každý plán na provedení změn Home Stagingu je jedinečný. Změny, které dokážou jednu nemovitost zatraktivnit, nemusí se 100% jistotou pomoci při prezentaci nemovitosti jiné.

Proto je úloha profesionálního Home Stagera nezpochybnitelná, Home Stager dokáže prostor vidět celistvě a komplexně. Daný prostor nevidí jako Váš domov, ale jako produkt, který je potřeba co nejlépe prezentovat na trhu s realitami.

Společnými silami připravíme vaši prodávanou nemovitost ke vstupu na realitní trh, připravíme ji k nafocení a následné inzerci realitními kancelářemi.

Průběh spolupráce

Úvod spolupráce

Osobní konzultace probíhá přímo v místě nabízené nemovitosti. Tato konzultace je 1- 2 hodinová a během ní společně všechny místnosti Vaší nemovitosti projdeme a navrhnu Vám nejvhodnější změny. Stejný postup probíhá také v exteriéru, protože přístup a první dojem je velice důležitý. Zároveň je vytvořena fotodokumentace původního stavu.

Návrh změn

Po této schůzce obdržíte písemně vypracovaný seznam všech navržených změn, které je vhodné provést. Následně je již na Vás, zda si uvedené změny provedete sami. Nabízím Vám samozřejmě možnost kompletního zajištění navržených změn pomocí prověřených firem.

Fotodokumentace

Po provedení doporučených změn uvedených v plánu Home Stagingu je velice důležité pořízení závěrečné fotodokumentace profesionálním fotografem. Díky ní bude Vaše nemovitost na realitním trhu vyčnívat nad ostatními.